szczotka

Ręczne czyszczenie podłogi nie należy do najprzyjemniejszych prac, dlatego też tym bardziej warto postawić na wysokiej jakości szczotkę. W dużej mierze to właśnie dzięki niej będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu i siły podczas sprzątania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miotły?

Aby wybrać dobrą szczotkę w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na włosie, które może być wykonane z wielu różnych materiałów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz użytego materiału należy zwrócić uwagę także na długość, gęstość oraz sztywność włosia. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że na komfort zamiatania olbrzymi wpływ ma również sam trzonek. Na półkach sklepowych znaleźć można szczotki, które posiadają plastikowy, drewniany albo aluminiowy trzonek. Ciekawą propozycją mogą okazać się trzonki teleskopowe, dzięki czemu można jest szybko dostosować do wzrostu. Przeglądając dostępne na rynku szczotki warto zwrócić uwagę również na kształt obszaru roboczego. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście szczotki, które wydłużają się symetrycznie na boki. Mowa tutaj oczywiście o modelach, które mają prostokątny kształt. Coraz większą popularność zdobywają szczotki ze spłaszczonym obszarem roboczym.

Na jakie włosie postawić?

Dla większości osób zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście wybranie najlepszego włosia. Większość osób decyduje się na szczotki z miękkiego i naturalnego włosia. Godne polecenia jest przede wszystkim świńskie włosie, które idealnie nadaje się nawet do bardzo miękkich posadzek podatnych na zarysowanie. W sprzedaży dostępna jest także szczotka, która posiada dwa rodzaje włosia. Tego typu szczotki idealnie sprawdzą się przede wszystkim na wymagających podłogach drewnianych. Szczotka z podwójnym włosiem bardzo dokładnie zbierać będzie nie tylko większe paprochy, ale również kurz i włoski gromadzące się na podłodze. Najtańszym rozwiązaniem jest włosie z tworzywa sztucznego.

Długość kija ma znaczenie

Przed zakupem nowej szczotki warto sprawdzić długość kija. Jeżeli szczotka nie będzie posiadała odpowiednio długiego trzonka to niestety trudno będzie utrzymać prawidłową postawę ciała podczas zamiatania. Im większa miotła tym oczywiście większa jest waga. Jeżeli naszym zadaniem jest usuwanie pajęczyn z sufitu to warto postawić na kijki teleskopowe, które w razie potrzeby można szybko wydłużyć. Długi kijek umożliwi również wygodne sprzątanie pod meblami. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które nie lubią przesuwania ciężkich mebli.