blachodachówka producent blachy starachowice

Każdy, kto zdecydował się na budowę domu, musiał zmierzyć się z decyzją w zakresie wyboru pokrycia dachowego. Ponieważ w dzisiejszych czasach możliwości jest naprawdę wiele, decyzja nie jest prosta. Czy blacha na dach to dobry wybór? Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

Najtrwalsze pokrycie z blachy

Wśród najtrwalszych pokryć z blachy trzeba wymienić dachy wykonane z cynku, miedzi oraz aluminium. W celu pozyskania wysokiej jakości materiału najlepiej odezwać się do specjalistów typu producent blachy Starachowice. Dzięki temu będziemy mieć pewność co do tego, że wybrane pokrycie dachowe jest najwyższej jakości. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się blacha tytanowo cynkowana, która podczas kontaktu z wodą i tlenem reaguje, wytwarzając patynę, która zapewnia odporność na korozję. Co ciekawe patyna sprawia, że po jakimś czasie drobne zarysowania i uszkodzenia na powierzchni dachu po prostu znikają. To bez wątpienia bardzo korzystne rozwiązanie, które warto rozważyć.

Producent blachy Starachowice może zaproponować także blachodachówkę, która jest dostępna w różnych wariantach. Można wybierać między innymi spośród blachodachówek modułowych, w arkuszach, a także samonośnych.

Pokrycie dachowe modułowe to pojedyncze arkusze blachy zazwyczaj o wymiarach 700 mm szerokości oraz 1200 mm długości. Tego typu blachodachówka jest lekka, tak więc łatwa w transporcie, a także w montażu. Z kolei blachodachówka w arkuszach ma większy rozmiar i może być wykonana na zamówienie. Niestety w tym wypadku zarówno transport, jak i montaż są problematyczne, dlatego niezbędna jest obecność kilkunastu osób. Można zdecydować się także na blachodachówkę samonośną, jest to specjalny materiał, który posiada w górnej krawędzi wyprofilowane łaty.

Czy blachodachówka to dobre rozwiązanie?

Blachodachówka bez wątpienia ma wiele zalet, jest tania, stosunkowo łatwa w montażu, co więcej można poddać ją obróbce. Jest to materiał niezwykle wytrzymały, odporny na różnego rodzaju niekorzystne czynniki zewnętrzne. Bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie, jeśli planujemy budowę domu. Oczywiście nie każdy producent blachy Starachowice będzie w stanie zaoferować nam dobrą cenę oraz materiał wysokiej jakości, dlatego warto dokładnie przeanalizować poszczególne oferty, aby móc wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie. Pokrycie dachowe to inwestycja na lata, dlatego decyzja musi być bardzo dobrze przemyślana i podjęcia świadomie. Pamiętajmy, aby dach dopasować do charakteru i stylu budynku.